Konflikty i katastrofy światowe. Twoje źródło informacji.

Reklama

Awatar użytkownika
Szymek
Młody Moderator
Temat Autor

Wypadek premier Beaty Szydło

7 miesięcy temu

No to wracamy do (w sumie nie wiem czy to zaliczyć do spekulacji, polityki czy wypadku... ? Wy jak myślicie? :D ) kontrowersji, tym razem zacznijmy od polskich absurdów.

Wypadek naszej kochanej pani premier.

Nie znam się dokładnie na tych typowych przepisach co do jazdy w kolumnie pojazdów uprzywilejowanych, nie wiem, albo nie pamiętam, albo nic takiego mnie nie uczyli na kursach prawa jazdy, że taka kolumna porusza się w sposób taki jak przedstawiają nam w wiadomościach.
Każda informacja podana w np. TV[PIS] jest ewidentnie obwiniająca kierowcę Fiata. Wg. mnie to trochę przesada, ponieważ kierowca pojazdu uprzywilejowanego RÓWNIEŻ ma obowiązek zachować SZCZEGÓLNĄ uwagę podczas niebezpiecznych manewrów na drodze.
Kierowcy karetki zawsze byli winni wypadków spowodowanych takimi manewrami (wjeżdżając np. na skrzyżowanie nie upewniając się, że mają drogę bezpieczną), przy założeniu, że wjechali na skrzyżowanie np. na czerwonym świetle.

Jak jest Waszym zdaniem? Znam przepisy dobrze i sam jeżdżę raczej przepisowo i dobrze, tutaj mamy jakieś nieporozumienie, bo kierowcy BOR wjechali na skrzyżowanie nie upewniając się lub niepoprawnie sygnalizując swoje zamiary?

Jestem mega ciekaw, co Wy o tym sądzicie? :)
Reklama