Konflikty i katastrofy światowe. Twoje źródło informacji.

Reklama

Takao
Administrator
Temat Autor

Rekrutacja na redaktorów!

7 miesięcy temu

Witam,
Otwieram rekrutacje na redaktorów serwisu kiks24.com

Wymagania, są fundamentem przyjęcia nowego redaktora.

Wymagania:
- dobra ortografia, interpunkcja, styl czytelny i jasny, umiejętność prostego wyrażania swoich myśli czy poglądów,
- umiejętność współpracy z ludźmi, cierpliwość i systematyczność,
- kultura, nie używanie wulgaryzmów.

Wzór:
1. Imię:
2. Wiek:
4. Doświadczenie:
5. Ile czasu dziennie możesz poświęcić na serwisowi:
6. Plany rozwojowe związane z serwisem:
7. Dlaczego akurat ty?:
8. Przykładowy artykuł:

Podania proszę umieszczać poniżej.

Osobą, która będzie rozpatrywać podania jest LukaszBok.

Wszystkim życzę powodzenia.

Pozdrawiam
Takao
Reklama

Kamil

Re: Rekrutacja na redaktorów!

7 miesięcy temu

Podrzucam gdyby brakowało jeszcze jednego redaktora :D
1. Imię: Kamil
2. Wiek: 16 lat
4. Doświadczenie: Pisałem przez ponad rok na własnej stronie na Facebooku (Dziennik Rzeczypospolitej, 4 tyś. polubień), strona ma/miała (trudno ocenić) charakter dziennika przeniesionego w realia II Rzeczypospolitej. Wyrobiło to pewną regularność oraz staranność w dziedzinie interpunkcji i ortografii. Więcej stricte dziennikarskiego doświadczenia nie posiadam, myślę więc że jest to odpowiedni czas by je w końcu nabyć :)
5. Ile czasu dziennie możesz poświęcić serwisowi: Jako osoba młoda, zawsze posiadająca przy sobie telefon z internetem jestem w stanie śledzić wydarzenia niemal przez cały czas, co do samego pisania zaś, najlepszą porą, pozwalającą na pełny research, są godziny popołudniowe oraz wieczorne.
6. Plany rozwojowe związane z serwisem: Co do samego serwisu to najbardziej, jako czytelnikowi, zaimponowała mi szybkość dostarczania informacji oraz brak zabarwienia owych informacji przez osobiste poglądy. Bardzo cenię i promuję wśród ludzi świadomość o otaczającym świecie, a serwis podający nam czyste informacje, które sami musimy poddać ocenie i to w dodatku tak szybko po tym kiedy rzeczy zawarte w tych informacjach się wydarzyły jest warty promowania. Z racji pochodzenia serwisu, jakim jest internet, jest to źródło informacji które będę wspierał z nadzieją że będzie konkurować na równi z wielkimi dziennikami i telewizjami serwującymi nam subiektywne przesłanie na temat rzeczywistości. Chciałbym by "Konflikty i Katastrofy Światowe" były w przyszłości potężnym medium ,które oprócz przekazywania ludziom niezależnych od nikogo informacji było także szansą dla młodych i promowało nowy świat internetu jako alternatywę dla obecnych mediów.
7. Dlaczego akurat ty?: Chęć wiązania przyszłości z kierunkami politycznymi i społecznymi, oraz co za tym idzie, zdobycia cennego doświadczenia i poszerzenia horyzontów, będzie dla mnie motywacją by ewentualną, powierzoną mi szansę wykorzystać w 100% oraz by udowodnić szczerość moich powyższych słów. Chciałbym także wprowadzić do serwisu więcej informacji i zagadnień związanych z dyplomacją, a co za tym idzie napiętą w ostatnich latach coraz bardziej sytuacją międzynarodową, gdyż uważam że tego typu treści jest na stronie dosyć mało. Nie wiem czy zagadnienia te mieszczą się w zamyślę strony lecz to właśnie o nich chciałbym napisać próbny, przykładowy artykuł.
8. Przykładowy artykuł:
Spotkanie Abe-Trump w Białym Domu

Premier Japonii Shinzo Abe zawitał dziś do Waszyngtonu by spotkać się z Donaldem Trumpem. Jest to drugie spotkanie polityków. Za pierwszym razem, w listopadzie, jeszcze wtedy prezydent-elekt przyjął Abe w Trump Tower w Nowym Yorku. Oskarżenia jakie słał pod adresem Japonii Trump, oraz nie do końca określona polityka nowego prezydenta względem tego kraju zrodziły wiele pytań i wątpliwości, na które odpowiedzieć miało to spotkanie.

Według Prezydenta Stanów Zjednoczonych Japonia manipuluje kursem jena, by osiągnąć większą konkurencyjność w eksporcie. Trump stawia Japonię obok Meksyku i Chin w grupie państw które obwinia w głównej mierze za deficyt handlowy USA. Rzecznik japońskiego rządu bronił się przypominając o umowie grupy G20, która zabrania sztucznej dewaluacji walut natomiast sekretarz generalny japońskiego gabinetu Yoshihide Suga przytoczył statystyki według których deficyt handlowy USA zmniejsza się, przeciwnie do inwestycji japońskich firm na terenie Stanów Zjednoczonych. Sytuacje zaognia plan Japończyków przeniesienia produkcji Toyoty do Meksyku. Kolejną ważną kwestią w stosunkach japońsko-amerykańskich jest obronność. Nowy prezydent zarzucał zarówno Japonii jak i Korei Południowej braki w odpowiednim finansowaniu obrony tych państw przez Stany Zjednoczone. Japonia dokonuję reform w celu zwiększenia swojej siły militarnej lecz nie wiadomo jak zareaguję na to jej budżet obciążony ogromnym długiem publicznym. Celem jej spotkania będzie zapewne potwierdzenie zobowiązań USA do obrony japońskich wysp na morzu wschodniochińskim.

Shinzo Abe na spotkaniu przedstawić ma plan inwestycji zakładający stworzenie na terenie USA 700 tyś. miejsc pracy, poprzez budowę infrastruktury, w której skład mają wejść japońskie nowoczesne pociągi wielkiej szybkości. Ma to być główna karta przetargowa japońskiego premiera.

Spotkanie ogromny wpływ może mieć na kursy, zarówno jena jak i dolara, dlatego jego rezultatów oczekiwać trzeba z niecierpliwością.

PS: Zgłaszałem się już przez Facebooka, lecz uznałem że w razie potrzeby zgłoszenie może leżeć także i tutaj :D