Konflikty i katastrofy światowe. Twoje źródło informacji.

Reklama

Bugajek
Kontaktowanie:

Re: III wojna światowa- spekulacje, ogniska zapalne

2 miesięcy temu

Tak właściwie to wszędzie zaczyna dziać się źle. Prawdopodobnie przyjdzie nam żyć w strasznych czasach jeśli coś się rozpęta.
Reklama

Hoopoe

2 miesięcy temu

Wg mnie 3 wojna będzie wyglądała tak, że po prostu w wielu krajach europejskich, afrykańskich i azjatyckich ludzie nie wytrzymają tego tryby życia, presji i wyjdą na ulicę, zapanuje chaos, dżungla aż w końcu znajdzie się taki pan lub taka pani co to wszystko zjednoczy, ustawi jak trzeba i będziemy mieli spokój na parę lat.

Ew. wybuchnie wojna o tereny na Antarktydzie, w przyszłości może nawet o miejsca pod bazy na Księżycu, bo nikt nie mówi, że takowa wojna ma wybuchnąć jutro. :)

tps

2 miesięcy temu

Nie wydaje wam się, ze trzecia wojna światowa już trwa? Moim zdaniem tak. Spójrzcie chociażby co dzieje się na bliskim wschodzie, giną ludzie każdego dnia, o tym się nie mówi, bo nie dzieje się to u nas, ani w zadnym innym europejskim kraju. Pod III wojnę światowa możemy tez już uznać, to co robi ISIS w Europie, ale nie tylko. Oni już rozpoczeli wojnę, którą mam nadzieje cały świat jak najszybciej skończy.

Awatar użytkownika
envY

2 miesięcy temu

Jakub pisze:
@envY

A ja obstawiam Niemcy. Sami sobie tego piwa naważyli :)

Czy ja wiem. Na pewno mogą być pośrednim powodem konfliktu.

Jeśli muzułmanie doszliby tam do władzy, to wtedy możemy mówić już o początku końca.

tps pisze:
Nie wydaje wam się, ze trzecia wojna światowa już trwa? Moim zdaniem tak. Spójrzcie chociażby co dzieje się na bliskim wschodzie, giną ludzie każdego dnia, o tym się nie mówi, bo nie dzieje się to u nas, ani w zadnym innym europejskim kraju. Pod III wojnę światowa możemy tez już uznać, to co robi ISIS w Europie, ale nie tylko. Oni już rozpoczeli wojnę, którą mam nadzieje cały świat jak najszybciej skończy.

Aż mi przypomniałeś :D
https://www.youtube.com/watch?v=S0DQjkYdtmg

Już trwa, ale nie można jej jeszcze nazwać "światową" i też nie ma co ją porównywać do dwóch poprzednich. Temat raczej jest założony z myślą o "większym" wydarzeniu.
Mundus vult decipi, ergo decipiatur.
Reklama

Awatar użytkownika
McKay

2 miesięcy temu

@envY aż mi przypomniałeś coś innego..

https://www.youtube.com/watch?v=vBtH1fC4z4M

Odnośnie tematu - wypowiem się jutro (tj. dzisiaj, ale rano), gdyż nie mam powoli siły składać długich wypowiedzi.

Stein

2 miesięcy temu

Jestem osobą młodą, również jestem w klasie maturalnej, w moim środowisku również praktycznie wiemy że czeka nas wojna. Ale wydaje mi się że nie rozpęta jej USA, Rosja. To będzie wojna, która rozpocznie się bazując na konflikcie religijnym. Tak naprawdę wydaje mi się że wojna już trwa tylko my, zwykłe, proste społeczeństwo tego nie widzimy.
Za kilka lat powstanie IV RP która będzie zupełnie inna od aktualnej.

Awatar użytkownika
Szymek
Młody Moderator

2 miesięcy temu

3 wojna światowa faktycznie trwa i ma się dobrze, rozwija się, niestety, my o tym nie usłyszymy ogólnie.
Skomplikowanie tej wojny jest na tyle duże, że bez sztabu ludzi ciężko jest to ogarnąć, wojna ekonomiczna, cyfrowa... terroryzm jest po to, aby przykryć nam oczy na inne równie istotne sprawy.
Ludzie boją się terrorystów, gdzie prawdą jest, że Ameryka, Rosja mogli by ich zmieść w pył w kilka tygodni. Ale po co? Sami ich finansują, by wywołać strach w ludziach. A gdy ludzie się boją, fajnie się nimi kieruje. Czujemy respekt do Ameryki, która tak się stara, aby nam pomóc w walce z ISIS. Bo jakby nie patrzeć, zalewają nas, Europę...
Gdyby tyle ataków terrorystycznych było w Ameryce ile jest teraz w Europie... znowu byśmy mieli zlot armii Amerykańskiej na Bliskim Wschodzie. Teraz się bawią.
Pozdrawiam
Dobrej nocki

Awatar użytkownika
jakub.jankes

2 miesięcy temu

A ja myślę ze wszyscy przeszkadzają z terroryzmem i teorią o wojnie religijnej. Co jak co, ale jeśli europejczycy będą juz zdesperowani i zmeczeni obecną sytuacja z islamistami, to jestem pewny ze Europejczycy szybko wybudza się z letargu i naiwności, juz sie budzą. A trzeba przypomnieć ze Europejczycy maja pewne doswiadczenie w zwalczaniu nieodpowiadajacym nam ludzi, patrz holocaust. Odrobine obniże poziom dyskusji.
Czy sie różni zyd od islamisty ?
Żydzi holocaust maja juz za sobą.

Awatar użytkownika
Szymek
Młody Moderator

2 miesięcy temu

Oby nie okazało się to dla nas (Europejczyków) za późno. Obyśmy wybudzili się z letargu w porę, bo trudno będzie wytępić wirusa, jakim zalewa nas Islam.

artur.m

2 miesięcy temu

Szymek pisze:
Oby nie okazało się to dla nas (Europejczyków) za późno. Obyśmy wybudzili się z letargu w porę, bo trudno będzie wytępić wirusa, jakim zalewa nas Islam.

Moim zdaniem już jest za późno, wojna w europejskich miastach będzie nieunikniona.
Reklama